Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Wiadomości ogólne: https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny-ogolne

 

Ważna informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Zmiany w ustawie o Karcie Dużej Rodziny od 9 czerwca 2021r.  Formy Karty Dużej Rodziny: - forma tradycyjna Karty (plastikowa), - forma elektroniczna Karty (aplikacja mobilna mObywatel).   UWAGA ! Od dnia 9 czerwca 2021 r. wszystkie aktywne Karty uzyskają formę elektroniczną. Każdy posiadacz aktywnej Karty (niezależnie od jej formy) będzie mógł wyświetlić ją w aplikacji mObywatel. Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy) będą musiały pozostać przy kartach tradycyjnych.   Szczegółowe informacje dotyczące instalowania, obsługi i dodawania dokumentów w publicznej aplikacji mobilnej mObywatel są dostępne na stronie internetowej:https://www.gov.pl/web/mobywatel
(zakładki: Usługi w smartfonie/Pobierz/Odpowiedzi na pytania/Weryfikacja i zabezpieczenia/Kontakt).   Aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021 r.   Jednocześnie w dalszym ciągu zachęcamy Państwa do elektronicznego składania wniosków o przyznanie Karty Dużej Rodziny przy pomocy aplikacji eWnioski na portalu Empatia (https://wnioski.mpips.gov.pl), o ile Wnioskodawca posiada bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem lub podpisem elektroniczny złożonym z wykorzystaniem Profilu Zaufanego ePUAP.   Opłaty związane z wydaniem duplikatu lub dodatkowej formy Karty Dużej Rodziny Karty Dużej Rodziny są wydawane bezpłatnie.   W przypadku, gdy Karta plastikowa zostanie zagubiona, skradziona, zniszczona lub w inny sposób utracona, można złożyć wniosek o wydanie jej duplikatu, za który pobierana jest opłata w wysokości: - 10,00 zł dla wniosków złożonych od dnia 9 czerwca 2021 r., (dowód wniesienia opłaty należy dołączyć do wniosku).   Opłacie podlega także wydanie dodatkowej formy Karty - w przypadku, gdy członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o drugą jej formę, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę Karty w kwocie: - 10,00 zł dla wniosków złożonych od dnia 9 czerwca 2021 r. (domówienie tylko i wyłącznie Karty w formie tradycyjnej).  


Załączniki do pobrania


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Katarzyna Królak

Data wytworzenia:
22 wrz 2023

Osoba dodająca informacje

Katarzyna Królak

Data publikacji:
22 wrz 2023, godz. 10:51

Osoba aktualizująca informacje

Edyta Czarnecka

Data aktualizacji:
05 paź 2023, godz. 10:51