Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

Status: obowiązuje

ZARZĄDZENIE NR 6/2025 z dnia 17.03.2025 r. w sprawie wprowadzenia zmian do dokumentu: Regulamin wdrażania i realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzychodzie.

Międzychód, 17.03.2025r.

OPS.GA.021.2.2025

ZARZĄDZENIE NR 6/2025

z dnia 17.03.2025 r.

Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie

w sprawie wprowadzenia zmian do dokumentu: Regulamin wdrażania i realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025, w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzychodzie.

Działając na podstawie § 6 ust. 3 i 4 oraz ust. 7 Uchwały nr LVI/499/2022 Rady Miejskiej Międzychodu z dnia 12 lipca 2022 r. w sprawie statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie w powiązaniu z § 2 Uchwały Nr X/85/2024 Rady Miejskiej Międzychodu z dnia 17 grudnia 2024 r. w sprawie realizacji programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025 zarządzam, co następuje.

§ 1. 1. Dokonuję zmian do Zarządzenia nr 2/2025 z dnia 17.01.2025 r. Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie w sprawie: przyjęcia Regulaminu wdrażania i realizacji Programu „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2025 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzychodzie.

2. Rozdział IV. [Sposób realizacji usług], ust. 4 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) limit godzin usług asystencji osobistej przypadających na 1 uczestnika Programu wynosi:

    1.  nie więcej niż 840 godzin rocznie dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym orzeczenia równoważne). W przypadku zmiany uczestnika Programu limit godzin ustalany jest w zależności od ilości godzin, które nie zostały wykorzystane przez uczestnika rezygnującego/wykluczonego z Programu;
    2. nie więcej niż 720 godzin rocznie dla osób  niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne). W przypadku zmiany uczestnika Programu limit godzin ustalany jest w zależności od ilości godzin, które nie zostały wykorzystane przez uczestnika rezygnującego/wykluczonego z Programu;
    3. nie więcej niż 480 godzin rocznie dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym orzeczenia równoważne). W przypadku zmiany uczestnika Programu limit godzin ustalany jest w zależności od ilości godzin, które nie zostały wykorzystane przez uczestnika rezygnującego/wykluczonego z Programu;
    4.  nie więcej niż 360 godzin rocznie dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne). W przypadku zmiany uczestnika Programu limit godzin ustalany jest w zależności od ilości godzin, które nie zostały wykorzystane przez uczestnika rezygnującego/wykluczonego z Programu;
    5. nie więcej niż 360 godzin rocznie dla dzieci od 2 roku życia do ukończenia 16 roku życia posiadającego orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. W przypadku zmiany uczestnika Programu limit godzin ustalany jest w zależności od ilości godzin, które nie zostały wykorzystane przez uczestnika rezygnującego/wykluczonego z Programu.

Miesięczna liczba godzin może być dostosowana w zależności od potrzeb indywidualnych danego uczestnika Programu, jednak nie może przekroczyć danego limitu godzin przypadającego na jedną osobę (uczestnika) w danym roku kalendarzowym, określonego w Programie oraz jest ściśle związana z przyznanymi środkami na realizację Programu.

Do czasu realizacji usług asystencji osobistej wlicza się czas oczekiwania/gotowości na świadczenie usług nie dłuższy niż 90 minut. Jeżeli czas oczekiwania wynosi więcej niż 90 minut, wówczas usługę dojazdu do wybranego miejsca i powrotu z niego rozlicza się jako dwie odrębne usługi powiększone łącznie o 90 minut trwania”.

§ 2. 1. Zobowiązuję pracowników merytorycznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie upoważnionych do obsługi programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2025, do zapoznania się z treścią Zarządzenia i stosowania przyjętych zmian.

2. Nadzór nad wykonaniem niniejszego Zarządzenia powierzam Zespołowi koordynującemu Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2025.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie

Aneta Gierszewska


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
Zarządzene nr 6 2025 ZMIANA nr 2. AOON 2025-sig (PDF, 413.73Kb) 2025-03-17 12:55:01 8
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Aneta Gierszewska

Data wytworzenia:
17 mar 2025

Osoba dodająca informacje

Katarzyna Królak

Data publikacji:
17 mar 2025, godz. 12:55

Osoba aktualizująca informacje

Katarzyna Królak

Data aktualizacji:
17 mar 2025, godz. 12:55